Nosakiet savu tipu

Nosakiet savu psiholoģisko  tipu!

Ciparu tests (pēc V. Megeda un A. Ovčarova)

No katra apgalvojumu pāra jāizvēlas tikai viens, kurš Jums vairāk atbilst. Izvēlēto apgalvojumu numurus uzrakstiet secīgi: 1 vai 2; 3 vai 4; 5 vai 6; 7 vai 8. Iegūtajam četrciparu kodam atbilst noteikts Jūsu tipa nosaukums.

1. Jums patīk skaidrība un noteiktība visā. Jums nepatīk mainīt savus plānus, pārliecību un paradumus. Nemīlat neko atlikt uz “pēc tam”, protat vienmērīgi izplānot slodzi un iekļauties termiņā. Patīk skaidri formulēti uzdevumi un konkrēts darba laika grafiks.

2. Jūs neplānojat nākotni, jo labprāt rīkojaties bez sagatavošanās, pēc situācijas, paļaujoties uz atjautību. Viegli pārslēdzaties no viena darba uz otru, pārdomājat iepriekšējos uzskatus un lēmumus. Jums grūti iekļauties termiņos, pakļauties noteiktam grafikam vai kārtībai.

3. Savos lēmumos Jūs pirmām kārtām balstāties uz faktiem un veselo saprātu, nepakļaujot tos savām jūtām un savām attiecībām ar apkārtējiem. Mākat loģiski pamatot savu viedokli, izmantojot argumentus un pierādījumus, bet ne personīgos pieņēmumus. Uzskatāt, ka svarīgāk būt taisnīgam nekā patīkamam, tāpēc gadās, ka Jums trūkst diplomātijas un takta izjūtas.

4. Jūs dziļi interesē tēmas, saistītas ar jūtām un cilvēku savstarpējām attiecībām. Jūs labprāt piedalāties cilvēku personisko problēmu apspriešanā un lēmumu pieņemšanā, cenšaties uzlabot savstarpēju sapratni, jo smagi pārdzīvojat nesaprašanos un apvainojumus savā apkārtnē. Jums patīk teikt komplimentus tāpat vien, lai radītu siltu un patīkamu atmosfēru.

5. Jūs – reālists un praktiķis – vairāk mīlat rīkoties, nekā prātot, dodat priekšroku daudzas lietas darīt savām rokām, neuzticot to citiem. Labprāt nodarbojaties ar saimnieciskām lietām, rūpējoties par apkārtējiem. Jūsu izteikumi ir konkrēti, un Jūs nemīlat pieņēmumus un minējumus, tāpat praksē nepārbaudītas idejas un darba metodes.

6. Jūs – cilvēks ar attīstītu iztēli – labi paredzat tālāko notikumu gaitu. Pakļauti šaubām, ne vienmēr esat pārliecināts par sevi, bieži esat nepraktisks materiālos jautājumos. Mīlat radošu darbību, meklējumus un eksperimentus vairāk kā garantētu izdevīgumu.

7. Jums nepatīk ar kaut ko izcelties apkārtējo vidū, izrādīt savus panākumus. Dodat priekšroku vairāk klausīties sarunu biedrā, nekā izteikties. Netiecaties uzņemties iniciatīvu un atbildību par citiem. Jums ir skaidra un saprotama sava iekšējā pasaule, motīvi un rīcība, bet Jūs nesteidzaties stāstīt par sevi un saviem plāniem.

8. Jūsu iekšējā pasaule ir pietiekoši sarežģīta un pretrunīga, tāpēc Jums vieglāk raksturot pazīstamu cilvēku nekā pašam sevi. Jūs mēdzat rīkoties neapdomīgi, varat uzņemties pārāk daudz lietu un pienākumu. Jums nepieciešama nodarbību maiņa, labprāt izrādāt iniciatīvu jaunās lietās un iepazīšanās.

 

Testa atšifrējums

1357 – LSI

1457 – ESI

2357 – SLI

2457 – SEI

1358 – LSE

1458 – ESE

2358 – SLE

2458 – SEE

1367 – LII

1467 – EII

2367 – ILI

2467 – IEI

1368 – LIE

1468 – EIE

2368 – ILE

2468 - IEE

Uz K.G.Junga psiholoģisko tipu teorijas bāzes veidoto tipu nosaukumi
(MS Word dokuments). Pēc grāmatas T. Koķe,. E. Rumpeja. K. "G. Jungs mūsdienu skolai". [25].

Pārbaudiet savu mācīšanās stilu - Index of Learning Styles Questionnaire [15]
http://www2.ncsu.edu/unity/lockers/users/f/felder/public/ILSdir/ilsweb.html

Pārliecinieties par sevi! Learning Styles -
http://www.chaminade.org/inspire/learnstl.htm

On-line Inventories of Learning Styles
http://www.indstate.edu/ctl/styles/invent.html

The World's Largest Online Library: Learning Styles -
http://www.questia.com/Index.jsp?CRID=learning_styles&OFFID=se1

Learning Styles
http://www.d.umn.edu/student/loon/acad/strat/lrnsty.html

Rokasgrāmata par mācīšanās stiliem, teorijām.

Pedagogy: Learning Styles
http://granite.cyg.net/~jblackmo/diglib/styl-a.html

Learning Styles
http://www.algonquinc.on.ca/edtech/gened/styles.html

Learning Styles
http://snow.utoronto.ca/Learn2/mod3/index.html

Personal Learning Style Inventory
http://www.howtolearn.com/personal.html

The Humanistic Approach
http://www.psy.pdx.edu/PsiCafe/KeyTheorists/HumApp.htm#Applied

 

Lapu atjaunoja Mārtiņš Pētersons
EU ESF LU LU BF Latvijas Daba 29.02.2008